Udvalg i Menighedsrådet - januar 2019

Kirke- og kirkegårdsudvalg: Henning Marcher - Poul Sandberg - Torben Post Pedersen

Præstegårdsudvalg: Birthe Ulrich Andersen - Poul Sandberg – Hanne Røge - Karsten Thomassen.   
Årligt præstegårdssyn: Birthe og Poul.

Byggeudvalg sognehuset: Poul Sandberg - Karsten Thomassen - Egon Jakobsen - Henning Marcher - Thomas Horneman-Thielcke - Camilla Funch.

Budgetudvalg: Poul Sandberg - Torben Post Pedersen - Birthe Ulrich Andersen - Egon Jakobsen - Ann K. Hansen.

Valgbestyrelse: Poul Sandberg (formand) - Karsten Thomassen - Ann K. Hansen

Menighedsfonden: Henning Marcher (formand)  Birthe Ulrich Andersen (næstformand) - Ann K. Hansen - Poul Sandberg (kasserer)– Leif H. A. Andersen – Britta Pedersen – Thomas Horneman-Thielcke - Tom Thygesen Daugaard.

Sognehus udvalget: Henning Marcher – Thomas Horneman-Thielcke - Hanne Røge – Poul Sandberg - Birthe Ulrich Andersen - Karsten Thomassen - Bo Steen Bram.

Børne- og ungdomsudvalg: Anne-Louise Markussen (formand) -Thomas Horneman-Thielcke - Henning Marcher – Camilla Funch – Marie Ottar Jespersen - Egon Jakobsen - Lise Gummesen.

Kontaktperson til KNiPS: Anne-Louise Markussen.

Udvalg for Sognetræf & lørdagsmøder: Poul Sandberg - Thomas Horneman-Thielcke - Lise Gummesen - Birthe Ulrich Andersen - Birthe Nøhr - Hanne Røge - Gunhild Høgsbro Pedersen.

Kontakt til 5-kløver møder bykirkerne: Lise Gummesen og Poul Sandberg.

Medieudvalget: Thomas Horneman-Thielcke - Henning Marcher - Camilla Funch - Birthe Ulrich Andersen - Tom Thygesen Daugaard. 

Folkekirkens mission og voksenundervisning: Henning Marcher - Thomas Horneman-Thielcke  - Lise Gummesen.

Koncertudvalg: Karsten Gyldendorf - Marie Ottar Jespersen – Egon Jakobsen - Henning Marcher.

Kirkepolitisk udvalg: Torben Post Pedersen – Poul Sandberg – Anne-Louise Markussen - Henning Marcher – Thomas Horneman-Thielcke - Tom Thygesen Daugaard (arbejdsopgaver bl.a. høringssvar).

Udvalg for sogneudflugter: Birthe Ulrich Andersen - Hanne Røge - Gunhild Høgsbro Pedersen - Birthe Nøhr.

Grønkirke udvalg: Anne-Louise Markussen (kontaktperson)- Ann K. Hansen - Thomas Horneman-Thielcke - Kirstine Borg Jensen.

Frivillige og menighedsopbygning: Birthe U. Andersen (tovholder) - Ann K. Hansen - Anne Louise Markussen.

Liturgi og nye gudstjenesteformer: Henning Marcher (tovholder) - Thomas Horneman-Thielcke  - Karsten Gyldendorf -  Marie Ottar Jespersen - Poul Sandberg - Egon Jakobsen - Lise Gummesen - Karsten Thomassen.

Persondataforordning: Ann K. Hansen - Poul Sandberg

Kirke på Vej: Thomas Horneman-Thielcke -  Ann K. Hansen - Henning Marcher.

Kontaktpersoner Caféudvalg: Egon Jakobsen.    

Sikkerhedsrepræsentant: Karsten Thomassen

Kontaktperson til personalet: Egon Jakobsen

Repræsentant på medarbejdermøder: Birthe Ulrich Andersen     

Kunstudstillinger i sognehuset: Arne Baran


Kommende møder

17nov kl. 10:00

Gudstjeneste v./Torbjörn Stålander

17nov kl. 10:00
19nov kl. 10:00

Babysalmesang i sognehuset

19nov kl. 10:00
20nov kl. 19:00

Meditation i kirken

20nov kl. 19:00
21nov kl. 14:00

Julemarkedsklubben

21nov kl. 14:00
21nov kl. 14:00

'Minikonfirmand' i kirken

21nov kl. 14:00
21nov kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

21nov kl. 19:00
23nov kl. 10:00

Julemarked

23nov kl. 10:00
24nov kl. 10:00

Gudstjeneste v./Karen Marie Bøggild

24nov kl. 10:00
26nov kl. 10:00

Babysalmesang i sognehuset

26nov kl. 10:00
27nov kl. 10:00

Morgensang

27nov kl. 10:00
28nov kl. 00:00

'Lidt af far- Alzheimers' foredrag med Frederik Lindhardt

28nov kl. 00:00
28nov kl. 14:00

'Minikonfirmand' i kirken

28nov kl. 14:00
01dec kl. 10:00

Gudstjeneste v./ Henning Marcher

01dec kl. 10:00
01dec kl. 14:00

Lysfest v. minikonfirmanderne

01dec kl. 14:00
03dec kl. 10:00

Babysalmesang i sognehuset

03dec kl. 10:00
04dec kl. 19:00

Taizé i kirken

04dec kl. 19:00
12dec kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

12dec kl. 19:00